Máme medaile!

Máme medajle!! napísala mi naša trénerka Katarína Gossányiová a tréner Tomáš Brna.ÚŽASTNÉ VÝSLEDKY z veľkých medzinárodných pretekov – Jarná cena Žiliny.

JARNÁ CENA ŽILINY 2023 – SPRING PRIX OF ŽILINA 2023

Jeden z najvýznamnejších medzinárodných plaveckých mítingov na Slovensku oslávil svoje jubilejné 22. výročie.

Od piatka do nedele (17. – 19. 3. 2023) privítal organizátor podujatia PK TENAX Žilina športovcov a realizačné tímy z Česka a Slovenska.

V priebehu štyroch súťažných poldní si Žilinskej mestskej krytej plavárni, zmeralo sily 562 plavcov z 56 klubov (48 SVK, 8 CZE). Víťazom bolo počas slávnostných ceremoniálov odovzdaných 276 medailí. Najlepší plavci v žiackych kategóriách boli odmenení vecnými darmi a najlepší seniori finančnými cenami. XXII. ročník bol bohatý na rekordy mítingu, ktoré boli prekonané až 4 krát.

Jarná cena Žiliny je pravidelne súčasťou medzinárodného kalendára súťaží. Radí sa tak medzi kvalifikačné preteky FINA a LEN! Súťažiaci XXII. ročníka mali možnosť plniť limity a kvalifikovať sa na 19th FINA World Swimming Championships 2023 – FUKUOKA (JPN), ako aj ďalšie vrcholné svetové, či európske podujatia.

Za MPK Tvrdošín sme získali všetky tri kovy 🥇Samko Slovík – 200m znak 🥈Dominika Kubinčáková – 100m motýlik🥉Samko Slovík – 50 prsia Fantastické výkony a obrovské zlepšenie osobných rekordov predviedli na 50 metrovom bazéne Silvia Beráková, Alica Brisudová, Nina Lipničanová, Miška Krivdová, RadkaTarbajová,Barborka Maťošková, Zarka Poláková, Paula Kubinčáková.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *